Avşa Adası Genel Görünüm

Avşa Adası

Avşa Adası Marmara Denizi’nde bir adadır.Avşa'ya İstanbul'dan Yenikapı-Bostancı, Tekirdağ Akport Limanı ve Erdek'ten arabalı feribotlarla ulaşım sağlanmaktadır.

avşa adası otelleri

Kutlu Creative olarak Avşa Adası'nda faaliyet gösteren tatil rehberi projelerimiz vardır. Bu projeler konusunda da bilgiler vereceğiz ancak önce Avşa Adası'nı tanıtalım.

Avşa Adası Konumu

Avşa Adası konum itibari ile Orta Marmara’da yer almakta olup Balıkesir ili içerisinde bulunan Marmara Adalar Belediyesi'ne bağlı bir adadır. Aslen mahalledir. Avşa'nın yüzölçümü 36 kilometrekare, uzunluğu 9 km, eni 4kmkaredir. Yaz aylarında İstanbul, Tekirdağ ve Bursa'dan gelen tatilcilerin uğrak noktasıdır. Plajları ve eğlence hayatı ile meşhur Avşa Adası Çınar ve Altınkum koyları ile ünlüdür. Eğer yüzme bilmiyorsanız sığ denizi ile ön plana çıkan Altınkum plajını tercih edebilirsiniz. Aileler ise genellikle Çınar koyunu daha sık olarak tercih etmektedir.

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na gitmek için;

  • İstanbul'dan; Bostancı ve Yenikapı’dan 3 saat aralıklar ile kalkan İDO deniz otobüslerini kullanabilirsiniz.
  • Tekirdağ'dan; Akport Limanı'ndan kalkan Yavuz Naz Adalar 1, Öz Kaptan ve Ömer Kaptan Gemileri ile yaklaşık 4 saatte arabanız ile Avşa'ya gelebilirsiniz.
  • Erdek'ten; Gestaş, Adalar 1 ve Marmara Roro gemileri ile yaklaşık 2,5 saatte Avşa Adası'na arabanız ile ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası’nda Nerede Kalınır?

Avşa Adası otelleri ve pansiyonları bakımından tercih edilebilir bir tatil beldesi olmakla birlikte her bütçeden ziyaretçinin konaklayabileceği bir tatil köyü olarak ön plana çıkmaktadır. Pansiyonlarda kalabileceğiniz gibi butik otellerde de kalabilir ya da Avşa Adası halkının yazın kiraya verdikleri müstakil evlerinde konaklayabilirsiniz. Avşa merkezinde pansiyon ve moteller bulunduğu gibi aynı zamanda çok kişilik aileler için apart daireler de ada genelinde tatilde konaklama imkanı olarak sizlere sunulmaktadır. Aşağıda ajansımız tarafındna yönetilen tatil rehberimizden konaklayacağınız otel yada pansiyonu siz belirleyebilirsiniz.

Avşa Adası Tatil Rehberimiz;

Avşa Adası'ndaki konaklama yerlerini yerel bilgilerle bütünleştirip Avşa Adası'na tatile gelmek isteyen misafirlerle buluşturduğumuz rehberlerdir. Kutlu Creative olarak Avşa'daki seçkin otel, apart ve pansiyonların yüzde 80'ni Dünyaya biz tanıtıyoruz. Eğer sizde Avşa'ya daha önce hiç gelmediyseniz bu yaz tatil rotanızı mutlaka Avşa'ya çevirmenizde fayda vardır. Çünkü eğlence dolu bir tatil sizleri bekliyor olacak...

Avşa Adası'nı web tasarım çalışmalarımız ile internette dünyaya tanıtmaya devam ediyoruz. Sizlerin gururu, Avşa'nın Onuruyuz. Bizimle tanışın farkımızı görün.

 

arama teriminizi yazınız
arama teriminizi yazınız